نوروفیدبک و بایوفیدبک:

نوروفیدبک یکی از جدیدترین شیوه های درمان بیمار ها و همچنین قدر تمرکز و ذهن است . در مغز تمامی ما انسان ها هزاران فرایند و فعالیت خودکار و غیرارادی در حال اتفاق افتادن است .

هر لحظه در مغز هر یک از ما امواج مغزی خاص و فرایند های فیزیولوژیک بی شماری در جریان است .

بدون آنکه ما آگاهی و شناخت نسبت به نحوه عملکرد آنها داشته باشیم. نوروفیدبک به ما یاد میدهد امواج مغزی خود را به بهترین حالت تنظیم کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم .

نوروفیدبک برای افزایش عملکرد مغز به کار گرفته میشود .

کسانی که میخواهند توان فکری خود را افزایش دهند میتوانند از نوروفیدبک استفاده کنند .

نوروفیدبک یک روش درمانی است زیرا امواج مغزی که در اثر افسردگی ، اضطراب ، وسواس ، میگرن و … به هم ریخته است را به حالت طبیعی در می آورد و این اختلالات را درمان میکند .

نوروفیدبک در درمان اختلال پرتحرکی و کم تمرکزی ، ای دی اچ دی موثر است و باعث تقویت تمرکز و تنظیم رفتار میشود . نوروفیدبک در درمان اختلال یادگیری هم موثر است .

بیمار در طی جلسات این کلاس های آموزشی یاد میگیرد که چگونه خودش را با اصلاح امواج مغز خود بر بیماری اش غلبه کند و تا آخر عمر و بدون مصرف دارو زندگی سالمی داشته باشد .

دستگاه نوروفیدبک امواج مغز را به کامپیوتر می برد و آن را تجزیه تحلیل میکند . روی مانیتور کامپیوتر میتوانیم امواج مغزی را ببینیم .

نوروتراپ ( یا کسی که مسئول دستگاه نوروفیدبک است ) دستگاه را طوری برنامه ریزی میکند که ما بتوانیم امواج مفید مغزمان را برای حرکت دادن تصاویر روی صفحه تلویزیون به کار گیریم .

بنابراین ما صفحه کامپیتور را میبینیم و با به کار گرفتن امواج مفید مغزمان تصاویر آن را تغییر میدهیم .

نوروفیدبک در واقع نوعی فیدبک است که با استفاده از نمایش امواج مغزی در لحظه فعالیت مغز را تشریح و خود تنظیمی را به فرد آموزش میدهد .

نوروفیدبک روشی است برای اینکه یاد بگیریم چگونه امواج مغزی و فعالیت هایی که در مغز ما به طور طبیعی و خودکار انجام می شود را کنترل کنیم .

در حقیقت با نوروفیدبک می آموزیم به طوری ارادی امواج مغزی خود را با استفاده از بازخوردی که از دستگاه دریافت میکنیم تغییر بدهیم .

سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید


شماره های تماس:

09395491004
09105911004
03432487417دنبال کنید

شبکه های مجازی

با ما در شبکه های مجازی همراه باشید.طراحی و اجرا توسط راور گرافیک

راورگرافیک